Szef AIG: Jesteśmy na dobrej drodze


- Wyprzedaż naszych aktywów sprawiła, że jesteśmy mniej zależni od rządowej pomocy i jesteśmy na dobrej drodze, by wreszcie stanąć na nogi - powiedział prezes amerykańskiego giganta ubezpieczeniowego AIG Robert Benmosche

Konsorcja z udziałem spółek PBG i Polimex-Mostostal znalazły się wśród trzech oferentów, którzy przeszli do kolejnego etapu postępowania na wybór wykonawcy terminalu gazu skroplonego (LNG) w Świnoujściu (Generalnego Realizatora Inwestycji), wynika z informacji Zbigniewa Rapciaka, prezesa spółki Polskie LNG, która odpowiada za budowę gazoportu. Ropa naftowa jest wyceniana w czwartek na giełdzie w Nowym Jorku po ponad 72 USD za baryłkę, po mocnym spadku jej zapasów w USA - podają maklerzy. Prawie ośmiokrotnie szybszy spadek liczby dostępnych pracowników w stosunku do spadku ogólnej liczby konsumentów musi zdecydowanie zmienić rynek pracy i panujące na nim zwyczaje - wieszczy "Parkiet".\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" 1500 wiz miał w zamian za łapówki wydać Sławomir K., były konsul RP w Malezji. Zarobił na tym ponad 179 tys. dolarów i prawie 84 tys. euro. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu sesji wzrósł o 0,13 proc., do 5.069,61 pkt. (PAP) Piloci Lufthansy zdecydowali się odwołać protest planowany na przyszły tydzień po osiągnięciu ugody z zarządem firmy, która zakłada wznowienie negocjacji kontraktów. Odwołując strajk, który mógłby kosztować ...

Pomoc państwa i samorządów dla ofiar klęsk żywiołowych będzie zwolniona z podatku dochodowego - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT opracowany w Ministerstwie Finansów.

Łatwiej da się budować małe gargamele, za to będzie można oprotestować osiedla molochy. Rząd chce zliberalizować przepisy budowlane. Przed tandetną architekturą i drapieżnymi deweloperami mieszkańcy mają bronić się sami podczas konsultacji społecznych Kenneth Rogoff, były główny ekonomista Międzynarodowego Funduszu Walutowego, twierdzi, że wiele państw, w tym USA, Japonia czy Niemcy mogą być niewypłacalne. Rogoff to człowiek, który jako jeden z pierwszych ekonomistów zapowiedział bankructwa amerykańskich banków

Kupując używany samochód, trzeba pamiętać o obowiązku zapłacenia podatku od czynności cywilno - prawnych. Sprawdź, jak to zrobić. W czasie kryzysu pracodawcy nie muszą wcale decydować się na zwolnienia pracowników (czy to grupowe czy indywidualne). Bardzo często wystarczą racjonalne i przemyślane cięcia w kosztach pracy. Mogą one polegać na zmianach w regulaminie wynagradzania czy nawet porozumieniach w sprawie czasowego obniżenia wynagrodzeń. Osoby, którym zbyt długo naliczano tak zwane ubezpieczenie pomostowe w kredytach hipotecznych, mogą żądać zwrotu pieniędzy - pisze "Rzeczpospolita". Aby je odzyskać, konieczne jest jednak złożenie specjalnego wnioskuOFF Festival to nie tylko przegląd tego, co interesujące w muzyce alternatywnej na świecie, ale również doskonała okazja do lepszego poznania rodzimej sceny niezależnej. Poznaliśmy kolejnych przedstawicieli polskiej reprezentacji na imprezie organizowanej w Katowicach przez Artura Rojka. - Wszystkie punkty sporne między General Motors a firmą Magna, zainteresowaną przejęciem Opla, zostały wyeliminowane - podała w czwartek niemiecka agencja dpa z Wiednia, powołując się na informacje z "kręgów Magny". Chorzowski Alstom Konstal zrealizuje samodzielnie kontrakt za około 200 mln euro - wynika z informacji "Parkietu".

TVP inwestycja w mundial może wyjść na zero


Od wtorku TVP rozpoczęła sprzedaż reklam przy mundialu. Czy w tym roku będzie w stanie zarobić na piłce? To realne, choć to zadanie może utrudnić nie tylko trudny rynek reklamy, ale i wybory prezydenckie

Wiceminister Bogdan otworzył Światowy Kongres Górniczy


– Górnictwo w Polsce stanowi jedną z podstawowych gałęzi przemysłu, aż 95 proc. energii elektrycznej produkujemy z węgla – powiedział wiceminister Dariusz Bogdan podczas otwarcia 21. Światowego Kongresu Górniczego. Uroczystość odbyła się 7 września br. w Krakowie.

NBP: umowa dot. Elastycznej Linii Kredytowej nie jest potrzebna


# Dochodzą wypowiedzi prof. Anny Zielińskiej-Głębockiej #

Łączna wartość umów ZCh Police z Keytrade Polska sięgnęła 66,21 mln zł


Młodociany pracownik, który przeważnie jednocześnie uczy się i pracuje, ma prawo do urlopu w czasie ferii. Jeżeli o niego wystąpi, pracodawca nie może mu odmówić. Gdy zatrudniony nie ma urlopu wypoczynkowego, musi otrzymać urlop bezpłatny.

Wartości jednostek funduszy emerytalnych - 21.01.2010


Z powodu obaw o miejsca pracy niemiecki indeks nastrojów konsumentów spadł w styczniu o 3,4 proc. - to czwarty miesiąc z rzędu, pogarszania się nastrojów u naszych sąsiadów. Projekcja na luty przewiduje dalszy spadek o 3,2 proc.

GP: Bałagan w resorcie opóźni wdrożenie projektów


Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej nie złożyło na czas wniosków o uruchomienie środków z rezerwy celowej budżetu państwa - donosi "Gazeta Prawna". Dziennik alarmuje, że z tego powodu ponad 20 organizacji pozarządowych nie może rozpocząć wdrażania projektów unijnych dotyczących nadzoru nad funkcjonowaniem administracji publicznej.

Największe OFE wycofują się z wojny o klientów


Największe fundusze emerytalne Aviva i ING wycofują się z wojny o klientów. W ich ślady mogą pójść wkrótce także mniejsze OFE. Skorzystają na tym przyszli emeryci

Rząd m.in. o tańszej energii elektrycznej dla odbiorców w trudnej sytuacji


Rząd na rozpoczętym we wtorek po godz. 11. posiedzeniu zajmie się m.in. projektem przepisów przewidujących możliwość uzyskania tańszej energii elektrycznej przez osoby, które mają trudną sytuację materialną.

Na rynek mogą wrócić kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu!


Czy po okresie zawieruchy na rynkach finansowych na rynek powrócą kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu? Nad ich wprowadzeniem zastanawia się już przynajmniej jeden polski bank - BZ WBK.

Rz: Haracz dla fiskusa za pakiet medyczny


Nawet 2 miliony osób mogą dopłacić do fundowanego przez firmę lekarza - pisze "Rzeczpospolita". Jak dowiedziała się gazeta, chodzi o zaległości z ostatnich pięciu lat

W czasie ferii zimowych kontrolerzy skarbowi wlepili 5800 mandatów


Ponad 5800 mandatów na kwotę przeszło 1 mln 250 tys. zł wlepili w czasie ferii zimowych kontrolerzy skarbowi sprzedawcom, którzy nie wbijali transakcji na kasę

Gazprom walczy z Nabucco o gazowy monopol w Europie


Wczoraj jednocześnie w Serbii i Turcji Gazprom ruszył do kontrataku o zablokowanie konkurencyjnej rury Nabucco i utrzymanie monopolu na rosyjski gaz w Europie.

MF zaoferuje w poniedziałek bony za 700-1.000 mln zł


Ministerstwo Finansów zaoferuje w poniedziałek, 29 marca, bony 52-tygodniowe za 700-1.000 mln zł - podał resort w piątek w komunikacie.

Ustawa o szerokopasmowym internecie coraz bliżej finału


W kwietniu światło dzienne ujrzy ustawa, która szerokopasmowy internet sprowadzi pod strzechy - dowiedziała się Gazeta. W środę dokumentem zajęła się sejmowa podkomisja

Na Pomorzu nie chcą wiatraków


Mieszkańcy trzech miejscowości pomorskiej gminy Sławno protestują przeciwko budowie na ich terenie farm wiatrowych – informuje „Polska Dziennik Bałtycki”.

Pracownicy fabryki Bison-Bial protestowali w obawie o miejsca pracy


Katastrofa w rosyjskiej elektrowni wodnej nie była dziełem terrorystów


Jak poinformował Portal Spraw Zagranicznych, Komitet Śledczy Prokuratury Rosji wykluczył wersję aktu terrorystycznego w Sajano-szuszeńskiej elektrowni wodnej. W miejscu awarii nie znaleziono śladów materiałów wybuchowych.

Bajkowe wyniki deweloperów


Jedna mała zmiana sposobu księgowania i oto zyski firm deweloperskich z bajecznych stały się bajkowe. Realne odpisy wirtualnych zysków w sektorze to kwota blisko 2 mld złotych.

Produkcja przemysłowa w styczniu 2010 – komentarz MG do danych GUS


Produkcja sprzedana przemysłu w styczniu 2010 r. była wyższa o 8,5 proc. w stosunku do danych sprzed roku. Natomiast w porównaniu z grudniem 2009 r. zmalała o 5,4 proc. Wyniki te są lepsze od oczekiwań analityków Ministerstwa Gospodarki.

MSP: zainteresowanie inwestorów trzema uzdrowiskami


Sześć firm zainteresowanych jest kupnem akcji lub udziałów Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego "Ustroń" w Ustroniu, cztery - uzdrowiska "Solanki" w Inowrocławiu, a dwie - "Połczyn" w Połczynie Zdroju - podał we wtorek resort skarbu.

Jeśli chcesz kupić kardigany damskie wyprzedaż koniecznie sprawdź naszą najnowszą kolekcję na kardigany damskie wyprzedaż. Od wielu lat dostarczamy kardigany damskie wyprzedaż do sklepów odzieżowych w całej Polsce. Nasza kolekcja na kardigany damskie wyprzedaż powoduje, że każda klientka będzie mogła dobrać odpowiedni dla siebie wzór kardiganu. Nasza tegoroczna oferta na kardigany damskie wyprzedaż uwzględnia najnowsze trendy w modzie. Jeśli chcesz wyglądać młodo i nowocześnie, to nasze kardigany damskie wyprzedaż będą dla ciebie odpowiednie.