Bez szaleństw


O czwartkowej sesji można powiedzieć jedynie tyle, że się odbyła. Indeksy bowiem przez całą sesję oscylowały w okolicach środowego zamknięcia. Na przebieg wczorajszej rozgrywki wpływu nie miały opublikowane dane makroekonomiczne, przy czym do głównych katalizatorów zachowań należały cotygodniowe dane z rynku pracy oraz rewizja odczytu PKB za II kw.'09.

Za nami emocjonujący tydzień, w którym inwestorzy z jednej strony skupiali się tradycyjnie na publikacjach makroekonomicznych, ale z drugiej strony na wynikach finansowych spółek z Wall Street. Przedłużający się marazm na rynkach akcji zdaje się usypiać inwestorów. Byki nie przejmują się zbytnio gorszymi informacjami, mając świadomość, że ich pęczniejące od ponad dziesięciu miesięcy portfele nie schudną zbyt gwałtownie, a niedźwiedzie nie oceniają chyba zbyt optymistycznie swoich atutów. Najczęściej podatnicy wybierają miesięczny sposób rozliczania VAT. Jednak obecnie wszyscy podatnicy mogą wybrać możliwość rozliczania tego podatku raz na kwartał. Ustawodawca w przypadku podatników niebędących małymi podatnikami dodatkowo nałożył na nich pewne obowiązki.Paczka z suszonymi grzybkami od babci? Przesyłka po wygranej internetowej aukcji? Może stryjek przysyła swoją nalewkę? Do każdej z tych przesyłek będzie mógł zajrzeć... celnik. Nowe przepisy dają im prawo rewizji przesyłek przesyłanych pocztą. London Stock Exchange Group zrezygnowała z ubiegania się o kupno akcji GPW, bo przejęcie nie odpowiadałoby nowej strategii LSE - donosi "Financial Times". Londyńska giełda była jednym z czterech chętnych do prywatyzacji warszawskiej. Czwartek przyniósł dosyć wyraźne odbicie po kilku spokojniejszych dniach na giełdach w Stanach Zjednoczonych. Inwestorzy z optymizmem przyjęli kolejną porcję wyników kwartalnych spółek i najświeższe dane z otoczenia makro.

Internetowy Dom Handlowy planuje pod koniec drugiego kwartału 2010 roku debiut na rynku NewConnect. Z emisji spółka chce pozyskać około 4 mln zł m.in. na przejęcia kolejnych sklepów internetowych - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

Koncern European Aeronautic, Defence & Space (EADS) powiadomił we wtorek, że weźmie udział w wartym 35 mld dol. przetargu na samoloty tankowania powietrznego dla amerykańskiego lotnictwa. Jest to wyzwanie rzucone Boeingowi, który od lat 50. jest ich jedynym dostawcą. Już od początku sierpnia media donosiły o nadciągających problemach - stolikach i krzesłach z jednej strony oraz ciężkich plecakach - z drugiej. Niestety, zainteresowanie tymi zagadnieniami nie trwa długo, zazwyczaj około tygodnia i zaabsorbowani innymi problemami dziennikarze i ich czytelnicy przestają interesować się ergonomią w wydaniu szkolnym. Co nie oznacza oczywiście, ze sytuacja jest zadowalająca.

Kredyt bez odsetek? Która instytucja finansowa poszła klientom aż tak bardzo na rękę? Owym filantropem nie jest bank, a urząd skarbowy, który ma taką "ofertę" dla małych firm stawiających pierwsze kroki w biznesie. Ministerstwo Skarbu Państwa podpisało z Unibep umowę sprzedaży 85 proc. udziałów w kapitale zakładowym Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Mostowych w Bielsku Podlaskim - poinformował resort skarbu w komuniakcie. Środa jest trzecim kolejnym dniem zdecydowanego osłabienia złotego i innych walut regionu. U ich źródeł leży pogorszenie klimatu inwestycyjnego na rynkach finansowych.UOKiK wydał trzy zgody na koncentrację spółek: Polpharma może nabyć części Biotonu, Lovells może połączyć się z Hogan&Hartson, a Wind Investment przejąć kontrolę nad Smulders Holdco. Urząd nie dopatrzył się ograniczenia konkurencji w wyniku tych transakcji. 319 złotych wyniósł we wtorek rano pierwszy teoretyczny kurs otwarcia PZU - informuje TVN CNBC Biznes. Największy w tym roku debiut spółki skarbu państwa na warszawskim parkiecie już w środę - jak zapowiadał już wcześniej prezes GPW - 15 minut przed otwarciem giełdy. Polacy nadal zarabiają niewiele. Na lepszą pensję niż w Warszawie, można liczyć nie tylko na Zachodzie, ale także w Pradze, Rydze czy Tallinie. Mimo to w naszej stolicy żyje się nieźle. Wszystko dzięki znacznie niższym cenom

Wall Street w górę na koniec tygodnia


Nowojorska giełda zakończyła w piątek sesję z zyskami, wynikającymi z pozytywnych informacji napływających z rynku pracy w USA.

Echo Investment przygotowuje 20 projektów mieszkaniowych


Echo Investment przygotowuje obecnie około 20 projektów mieszkaniowych, ale w przypadku utrzymywania się słabej koniunktury na rynku nie wyklucza etapowania planowanych inwestycji. Spółka planuje też rozwój na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej - poinformowało Echo Investment w raporcie rocznym.

MPiPS: Stopa bezrobocia spada


Stopa bezrobocia w maju obniżyła się do 12 proc. z 12,3 proc. w kwietniu. Liczba bezrobotnych na koniec maja wyniosła 1912,5 tys. osób - wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Polskie marki bankowe gonią świat


Sławą najcenniejszej polskiej marki cieszy się PKO BP. Prestiżowy magazyn "The Banker" wycenia logo tego banku na ponad miliard dolarów, informuje "Rzeczpospolita".

Eurodolar w pobliżu istotnego poziomu


Przez cały mijający tydzień kurs eurodolara przebywał w przedziale wahań 1,3500-1,3700. Dziś notowania głównej pary walutowej sukcesywnie zbliżały się do dolnego ograniczenia wspomnianego kanału, testując pod koniec sesji europejskiej poziom 1,3500.

Verhofstadt namawia do rozszerzenia strefy euro


Uznając, że rozszerzenie strefy euro byłoby z korzyścią dla wszystkich krajów członkowskich UE, były premier Belgii Guy Verhofstadt wezwał w poniedziałek do przyspieszenia tego procesu poprzez wsparcie krajów chętnych do przyjęcia wspólnej waluty.

Kto kupi ryczącego lwa?


Legendarna hollywoodzka wytwórnia filmowa pójdzie pod młotek. Studio Metro Goldwyn Mayer - znane między innymi z filmów o Jamesie Bondzie czy remake'u musicallu "Fame" - popadło w tak duże tarapaty finansowe, że szuka kupca. Właściciele MGM rozważają wystawienie wytwórni na sprzedaż, chociaż jeszcze przed rokiem odrzucali takie rozwiązanie.

Chiny pożyczyły Czarnogórze 33,5 mln euro na zakup dwóch statków


Władze Czarnogóry podpisały we wtorek w Podgoricy z chińskim bankiem Exim umowę o nisko oprocentowanym kredycie w wysokości 33,5 mln euro na zakup dwóch statków handlowych. Statki, o ładowności 35 tysięcy ton każdy, zbudowane będą w stoczni w Szanghaju.

Kwoty powyżej 200 zł będą opodatkowane według skali


Od 1 stycznia umowy o dzieło i zlecenia do 200 zł są opodatkowane ryczałtem. Kwoty miesięcznych wypłat przekraczających limit podlegają skali podatkowej.

Utrzymanie złych nastrojów


Dzisiejsza sesja była już trzecią z rzędu, kiedy to ryzykowne aktywa bardzo wyraźnie traciły na wartości. Stało się tak mimo dosyć spokojnego poranka i nieśmiałych prób wywołania korekcyjnych wzrostów na EUR/USD.

Ropa w USA po blisko 80 USD/b, po spadku amerykańskich zapasów paliw


Ropa w środę na giełdzie w Nowym Jorku jest wyceniana na blisko 80 USD za baryłkę - podają maklerzy.

Czeka nas ostra podwyżka stóp w USA


Amerykańska Rezerwa Federalna podwyższy swoją benchmarkową stopę procentową do 3,0 proc. do końca tego roku, aby zahamować wzrost inflacji - ocenia Stephen Stanley, główny ekonomista RBS Securities Inc.

Sędziowie: Kasa albo protest


Dalszego wzrostu wynagrodzeń domagają się sędziowie - pisze "Nasz Dziennik". Apelują do rządu i parlamentarzystów o przygotowanie w najbliższym czasie stosownych rozwiązań prawnych. Ostrzegają, że bezczynność w tej sprawie organów państwowych może się skończyć kolejnymi akcjami protestacyjnymi.

Zysk PKO BP większy o 1/3


Bank PKO BP chewali się wynikami za I kwartał 2010 roku. Zysk netto wzrósł z 540 mln zł przed rokiem do 719 mln zł obecnie. To efekt zwiększenia wyniku operacyjny z 689 mln zł do 907 mln zł. Wyniki banku okazały się lepsze od oczekiwanych przez analityków.

"Planowe" osłabienie


Mimo tego, że odczyty PKB za III kwartał w Niemczech i Francji rozczarowały, rynki akcji na Starym Kontynencie w początkach ostatniej sesji tego tygodnia trzymają się mocno. Nasz dość wiernie je naśladuje. Jeśli wziąć poprawkę na wczorajsze silniejsze od nich zachowanie, to dzisiejsze gorsze zachowanie wyrównuje bilans.

Złoty w środę wciąż pozostanie pod presją sytuacji na świecie


Sytuacja na rynkach światowych szkodzi polskiej walucie. Po wczorajszym mocnym osłabieniu, w środę złoty od rana delikatnie odrabia straty, ale wciąż będzie znajdował się pod wpływem globalnych nastrojów, uważają analitycy.

42 wdowy po górnikach otrzymają renty specjalne


Premier Donald Tusk zdecydował w piątek o przyznaniu dożywotnich rent specjalnych dla 42 wdów po górnikach, którzy zginęli w wypadkach przy pracy w kopalniach. Jak powiedział PAP szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski, dokumenty w tej sprawie podpisane zostaną w najbliższych dniach.

Słaby miesiąc dla euro


Temat Greckich problemów fiskalnych już drugi miesiąc przewija się przez rynki finansowe. O ile faktyczny wpływ tych obaw na notowania euro jest dyskusyjny, europejska waluta traciła do dolara, jena, franka i funta. Ten pierwszy zyskiwał wobec euro, mimo iż Fed ostudził oczekiwania na podwyżki stóp w USA.

Pawlak: możliwe szybkie porozumienie między PGNiG a Gazpromem


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że jeśli nie będzie zbędnych "nacisków ani histerii", to szybko dojdzie do porozumienia między PGNiG a Gazpromem w sprawie dodatkowych dostaw gazu do Polski. Pawlak powiedział w piątek PAP, że spółki wypracowały obiecującą propozycję porozumienia.

Motocykliści ponownie protestowali ws. opłat za autostradę


Ponad stu motocyklistów, wspieranych przez niektórych kierowców innych pojazdów, po raz kolejny protestowało w piątek wieczorem przeciwko pobieraniu od nich opłat za przejazd autostradą A4 między Katowicami a Krakowem. Motocykliści nie chcą płacić za przejazd tyle, ile kierowcy samochodów. Oczekują obniżenia lub zniesienia opłat dla ich pojazdów.

Jeśli chcesz kupić kardigany damskie wyprzedaż koniecznie sprawdź naszą najnowszą kolekcję na kardigany damskie wyprzedaż. Od wielu lat dostarczamy kardigany damskie wyprzedaż do sklepów odzieżowych w całej Polsce. Nasza kolekcja na kardigany damskie wyprzedaż powoduje, że każda klientka będzie mogła dobrać odpowiedni dla siebie wzór kardiganu. Nasza tegoroczna oferta na kardigany damskie wyprzedaż uwzględnia najnowsze trendy w modzie. Jeśli chcesz wyglądać młodo i nowocześnie, to nasze kardigany damskie wyprzedaż będą dla ciebie odpowiednie.