Co ciągnąć?


Auto Transport - grudzień 2009 W grudniowym numerze Auto Transportu tradycyjnie sprawdzamy, co słychać na rynku przyczep, naczep i zabudów. Ten rok był niełaskawy dla całej branży ...

Nową, nieoperacyjną metodę leczenia chorych z poważnie uszkodzonym sercem wdrożyli z powodzeniem lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu - poinformowano podczas środowej konferencji prasowej w tym szpitalu. Czym żyje świat. Przegląd prasy Wydział Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego drugi rok z rzędu organizuje wykłady otwarte, których mogą posłuchać chętni z całego ...Danuta Hübner pozytywnie ocenia wyniki szczytu państw strefy euro, który określił skalę pomocy dla zagrożonej bankructwem Grecji. Eurodeputowana podkreśla, że ważne jest, że decyzja w ogóle zapadła, gdyż przez miesiąc kraje posługujące się wspólną walutą, nie potrafiły zająć wspólnego stanowiska. 5 października do rejestru sądowego została wpisana spółka TAURON Czech Energy s.r.o. z siedzibą w Ostrawie. To pierwszy podmiot zagraniczny należący do Grupy Tauron. Rozwój działalności na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej należy do celów Grupy Tauron zapisanych w przyjętej pod koniec 2008 roku strategii korporacyjnej. Wizyta w Polsce premiera Rosji Władimira Putina to świetna okazja do poprawienia polsko-rosyjskich relacji w sprawach gospodarczych. Tym bardziej, że tematów do dyskusji jest naprawdę sporo - pisze Kommersant

...

Prawie 90 proc. strajkującej w sierpniu załogi KGHM złożyło usprawiedliwienia, w których napisali, że chcieli pracować, ale nie mogli, bo związkowcy im nie pozwolili. Zrobili tak, bo zarząd zagroził im odebraniem czternastych pensji. Unreal Engine 3, jeden z najchętniej używanych „silników” do gier od dziś jest dostępny dla każdego. Za darmo! Jest tylko jeden haczyk: licencja zabrania wykorzystywać go komercyjnie.

Dzisiaj zainaugurowano realizowaną przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego kampanię - „Prędkość zabija. Włącz myślenie”. Jak powiedział Radosław Stępień, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury uczestniczący w ... Jeśli rząd chce przedłużyć linię kredytową z MFW, to zrobimy to na jego koszt - oświadczył zarząd NBP Koniec z koszmarnie wysokimi stawki za międzynarodowe połączenia z telefonów komórkowych czy sklepami, które swoje usługi oferują tylko wybranym państwom Unii Europejskiej. I to, jak zapowiada Róża Thun, polska europosłanka - już za pięć latKarolina Korwin Piotrowska zrezygnowała z kierowania rozrywkowym portalem Plejada.pl należącym do Grupy TVN. Resort skarbu chce sprzedać ponad 50 proc. akcji Enei inwestorowi branżowemu oraz zwiększyć liczbę akcji spółki będących w wolnym obrocie na Giełdzie Papierów Wartościowych - poinformowało w piątek Ministerstwo Skarbu Państwa. Jeden z najskuteczniejszych zawodników ligi NHL Aleksander Owieczkin z Washington Capitals zasili reprezentację Rosji, która wystąpi w hokejowych mistrzostwach świata elity w Niemczech - poinformował w piątek jej trener Wiaczesław Bykow.

5 polskich załóg weźmie udział w europejskim eko maratonie


Rozpoczęło się końcowe odliczanie dla ponad 3 tysięcy studentów i uczniów szkół średnich w Europie. Do rozpoczęcia wyścigu zostało już niecałe trzy miesiące, a 221 załóg ...

Aktualności


Deficyt budżetowy Polski wzrośnie o 25mld zł?


W USA przed przedłużonym z powodu Święta Pracy weekendem, po którym podobno ma dojść do przeceny (taki jest wydźwięk tego, co mówi się w sieci i innych mediach) niedźwiedzie powinny mieć w piątek przewagę.

Pomoc publiczna


\\\\\\\"\\\\\\\" Szef IPN odpowiada na rosyjskie oskarżenia wobec Polski. - Forsowanie twierdzeń ewidentnie nieprawdziwych i kłamliwych w imię bieżących interesów politycznych nie służy prawdzie historycznej i dialogowi, nie służy ani Rosji, ani Polsce - krajom i narodom, których relacje historyczne są szczególnie nasycone emocjami. Wobec takich działań IPN nie może przejść obojętnie - pisze w oświadczeniu Janusz Kurtyka.

MG ulepsza regulacje energetyczne


Poprawa efektywności energetycznej, system ochrony odbiorców wrażliwych oraz ułatwienia w realizacji inwestycji to tylko niektóre z obszarów, w których MG przygotowuje nowe regulacje. Proponowane zmiany pomogą zrealizować cele wyznaczone w "Polityce energetycznej Polski do 2030 r.".

Jak obliczyć wynagrodzenie za czas urlopu?


Czy tzw. średnią urlopową wyliczamy na podstawie ostatnich 3 miesięcy? Czy do średniej urlopowej wliczamy premie, nadgodziny oraz dodatek funkcyjny?

Sejm będzie dalej pracował nad ułatwieniami zwrotu VAT dla turystów


Obama do narodu: Zmusimy BP do zapłacenia za szkody


- Nie zaakceptuję braku działania. Nie godzę się z tezą, że to wyzwanie zbyt wielkie i zbyt trudne. To wiara w przyszłość podtrzymuje nas, jako naród - oświadczył Barack Obama w telewizyjnym orędziu do narodu transmitowanym przez wszystkie ogólnokrajowe stacje

Polscy inwestorzy indywidualni liderami rynku kontraktów terminowych


Polska giełda przynajmniej pod jednym względem jest fenomenem na skalę światową - 51 proc. wartości obrotów na rynku kontraktów terminowych wygenerowali w ubiegłym roku inwestorzy indywidualni. - Inwestorzy instytucjonalni inwestują w kontrakty, bo chcą się zabezpieczyć. Indywidualni, bo chcą szybko zarobić. To nasza ułańska fantazja - mówią eksperci

Leszkiewicz o procedurze przetargowej dla aktywów stoczni Gdynia


Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział PAP, że do końca maja zostanie uruchomiona procedura przetargowa dla niesprzedanych w ubiegłym roku części majątku stoczni Gdynia.

GUS: Produkcja przemysłowa w II wzrosła rdr o 9,2 proc.


Produkcja przemysłowa w lutym wzrosła o 9,2 proc. w ujęciu rocznym, a w porównaniu z poprzednim miesiącem o 3,1 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Chiński budowlaniec persona non grata w UE


Europejska Federacja Przemysłu Budowlanego (Fiec) wsparła protest polskich firm budowlanych w sprawie przyznania chińskiemu konsorcjum Covec kontraktu na budowę odcinka autostrady A2 z Warszawy do Łodzi

Szef ukraińskiego MSZ: Nie oddamy Rosji kontroli nad Naftohazem


Władze Ukrainy chcą ocieplenia relacji z Rosją, ale nie oddadzą kontroli nad strategicznymi aktywami gospodarczymi, takimi jak koncern Naftohaz - powiedział w opublikowanym w środę wywiadzie dla "Financial Timesa" szef ukraińskiego MSZ Kostiantyn Hryszczenko.

PKB W.Brytanii w IV kw. 2009 lepszy od wcześniejszych wyliczeń


Trzy gdańskie korporacje taksówkowe ustaliły wspólnie stawki za przejazd - uznała Prezes UOKiK i nakazała zmianę praktyki.

Rz: Kryzys pomaga Orlikom


Do 2012 roku ma powstać aż 3 i pół tysiąca Orlików zamiast planowanych 2 tysięcy - ustaliła "Rzeczpospolita".

Zakopane. Miasto traci na zimowej turystyce


Na czas ferii zimowych do Zakopanego z roku na rok przyjeżdża coraz mniej turystów. Jeżeli nie powstaną nowe stacje narciarskie, miasto w znaczny sposób straci na turystyce zimowej - uważa burmistrz Zakopanego Janusz Majcher. Jego zdaniem w tworzeniu nowych tras mogłaby pomóc ustawa górska.

Koncern Total skazany za katastrofę ekologiczną


Francuski sąd apelacyjny uznał we wtorek koncern naftowy Total za winnego spowodowania katastrofy ekologicznej w następstwie zatonięcia w 1999 r. tankowca Erika u wybrzeży Bretanii - podały we wtorek media.

Sejm o akcyzie na papierosy


W 2010 r. akcyza na papierosy wzrośnie o 5,19 proc., co spowoduje wzrost ceny paczki papierosów o ok. 33 grosze - wynika z rządowego projektu ustawy o akcyzie, którego pierwsze czytanie odbyło się we wtorek w Sejmie. Projekt został skierowany do komisji finansów publicznych.

Belka: Euro będzie się dalej umacniać


- Wartość euro w stosunku do dolara będzie wzrastała w dalszym ciągu - powiedział szef europejskiego departamentu MFW Marek Belka. Ostrzegł też, że możliwa jest spekulacja na dolarze, co jeszcze bardziej może umocnić kurs euro

Petycja przeciwko odkrywce wysłana do PE


W ubiegłym tygodniu komitet społeczny Stop Odkrywce, zrzeszający władze o raz mieszkańców lubuskich i dolnośląskich gmin, na terenie których ma powstać nowa kopalnia węgla brunatnego, przesłał do Parlamentu Europejskiego (PE) petycję poruszającą problemy związane z tą inwestycją.

Jeśli chcesz kupić kardigany damskie wyprzedaż koniecznie sprawdź naszą najnowszą kolekcję na kardigany damskie wyprzedaż. Od wielu lat dostarczamy kardigany damskie wyprzedaż do sklepów odzieżowych w całej Polsce. Nasza kolekcja na kardigany damskie wyprzedaż powoduje, że każda klientka będzie mogła dobrać odpowiedni dla siebie wzór kardiganu. Nasza tegoroczna oferta na kardigany damskie wyprzedaż uwzględnia najnowsze trendy w modzie. Jeśli chcesz wyglądać młodo i nowocześnie, to nasze kardigany damskie wyprzedaż będą dla ciebie odpowiednie.